82595 pasodintų medelių
MAKING THE WORLD GREENER TOGETHER
Daugiau informacijos
caves-sancerrecave-2

Vynų gamyba išgarsėjusiame Luaros slėnyje įsikūrusi komuna BJUE yra viena iš nedaugelio komunų, kuriai leista gaminti SANCERRE vyną.
Šeimininkas VINCENTAS PINARAS, gerbiamas savose vietovėse vyndarys, nusprendė izoliuoti savo rūsius, užpurkšdamas naujoviškas ir ekologiškai švarias purškiamąsias putas.

Komunai BJUE yra išduotas Prancūzijos kilmės kontrolės tarnybos sertifikatas (AOC). Maždaug dvi valandos kelio į pietus nuo Paryžiaus ir tik 40 minučių nuo BURŽO miesto, šis rajonas yra baltojo sauso vyno Sauvignon ir sodraus vyno Pinot Noir gamybos centras. Šeimininkas VINCENTAS PINARAS, vienas seniausių ir nusipelniusių rajono vyndarių, pageidavo apsaugoti savo rūsius purškiamąja šilumą izoliuojančia puta, kad galėtų lengviau kontroliuoti ir reguliuoti būtiną vynuogių pavertimui vynu temperatūrą.

Projektas

Vyndarys pasirinko Icynene šilumos izoliaciją H2Foam Lite putomis, nes šilumą izoliuojanti medžiaga visiškai atitinka jo ekologijos filosofiją. Vincentas PINARAS laikosi pastovios plėtros politikos ir naudoja biologinius bei organinius derliaus rinkimo metodus. Ekologiškai švariomis ir energetinėmis savybėmis pasižyminčios Icynene putos puikiai tam pritaikytos. 2012 m. spalį Bruno Žimelis, įgaliotasis Icynene atstovas ir „Durabilis Isolation“ vadovas, bendradarbiavo su Patriku Liakuru, Sancerre regiono architektu, norėdamas įsitikinti, kad Vincento PINARO ūkio vyno rūsiai iš tikrųjų gali būti apšiltinti purškiamosiomis putomis. Pirmiausia, jie norėjo įsitikinti, ar šilumos izoliacija gal turėti įtakos vyno gamybos procesui. Durabilis Isolation susisiekė su „Vect’oeur“ – vyno gamybos medžiagų ir aplinkos tyrimų bei ekspertizės centru bandymams ir analizei atlikti, siekiant nustatyti, ar šilumos izoliacija neturi įtakos vyno gamybai. „Vect’oeur“ tyrinėtojai, atlikę daugybę bandymų ir tyrimų, patvirtino, kad Icynene šilumos izoliacija negali pakenkti vyno gamybai. Šio tyrimo rezultatas atvėrė kelią praktiškai visoje Prancūzijoje naudoti šiuolaikinę naujo tipo šilumos izoliaciją, puikiai tinkančią itin kokybiškiems žinomų vynų rūsiams, iš jų, ir Vincento PINARO ūkyje BJUE komunoje.

Apsaugoti vyną

Durabilis Isolation specialistai užpurškė ant fibrocementinių šlaitų ir po betonine terasos stogo danga apie 382 m² lengvų, elastingų ir atviromis poromis putų. Tokiu būdu buvo gauta reikšmė R, lygi 6. 143 m² putų įpurškė į sienas. Buvo gauta reikšmė R, lygi 2,6. Šilumą izoliuojančios Icynene H2Foam Lite putos puikiai tiko vyno rūsiams, nes leido palaikyti ir reguliuoti temperatūrą, kuri reikalinga vyno gamybai. Be to, kadangi putos yra nelaidžios orui ir laidžios vandens garams, vynas apsaugomas nuo išorės teršalų, kurie gali pabloginti vyno skonį jam bręstant. Kai kuriose vietose šilumą izoliuojančios putos buvo uždažytos vandeningais poringais dažais, siekiant sukurti tamsų ir sausą paviršių bei dar labiau apsaugoti vyną ir vyno brendimo procesą rūsiuose.

Rezultatas

Panaudojus Icynene putas, Vincento PINARO vyndarystės ūkis komunoje BJUE toliau gamina puikų Sancerre vyną. Įmonė Icynene didžiuojasi, kad jos šilumą izoliuojančios medžiagos prisidėjo prie prestižinio ekologiško vyno gamybos. Dėl šilumą izoliuojančių putų Icynene įmonė Durabilis Isolation dabar gali įnešti savo indėlį į aplinkos apsaugą ir pažangių vynuogynų paveldą Luaros slėnyje, kuriame gaminamas vienas geriausių vynų pasaulyje.

Kiti projektai

Pristatome trumpą mūsų paskutinių projektų apžvalgą

Icynene Lietuva